Cyklovýlet Budislav
Datum: 26. - 28. 10. 2012
Deníček

podZIMNÍ "CYKLO"VÝLET

Pátek 26. Října 2012

Začínali jsme srazem na loděnici v 8:00 h. Navázali jsme kola, nastoupili do autobusu a asi v 9:00 jsme vyrazili. Po přibližně hodinové cestě jsme dorazili do tábora v Budislavi. Tam jsme se teple oblékli, vzali si kola a vyrazili na první výlet. Cestou se nám hodně kol rozbilo (mezi nimi i to moje). Krátký výčet závad: jedno kolo brzdilo stále, další vůbec, další nepřehazovalo, mě přední kolo málem upadlo…...Jana říkala něco o nezodpovědných rodičích. Ještě že jsme s sebou měli několik šikovných tatínků a Pepův zázračný provázek, který vše vyřešil. Ve vesnici, jejíž jméno si už nepamatuji jsme si prohlédli podzemní obydlí. Další zastávka byla tzv. Pivnická rokle. Tam jsme si prohlédli pískovcový útvar zvaný pivnice. Pak jsme se rozdělili do dvou družstev: Dravci a Savci. Já jsem kvůli svému rozbitému kolu byl v Savcích. Když jsme vyjeli od Pivnické rokle, začalo pršet. Za 2 hodiny jsme byli úplně promoklí. Takže jsme se šli schovat do hospody v Boru. Tam pro nás přijel autobus. Dravci dojeli až do tábora, Petr zařadil několik terénních úseků. K večeři jsme měli rizoto, ale pořád vypadávaly pojistky. Pak jsme si zahráli nějaké hry a šli spát.

Sobota 27. Října 2012

Vzhledem k tomu, že ještě nepřestalo pršet, jsme se rozhodli, že nepojedeme na kolech. Místo toho nás autobus vzal do Nových Hradů, kde jsme se hledali v bludišti a šli podívat do muzea cyklistiky. To bylo velmi zajímavé. Hlavně kolotoč v posledním patře a také trenažér starodávného kola, na který se lezlo po schůdkách. Poté jsme šli na túru do Toulovcových maštalí. Během ní začalo i sněžit. Po dokončení túry jsme šli do hospody se ohřát a pak jsme se vrátili do autobusu. Večer se pořádala různá divadelní představení a po nich jsme šli spát.

Neděle 28. Října 2012

Ani přes noc nepřestalo sněžit, takže napadlo asi 10 cm sněhu. Rozhodli jsme se vyjet ve 14:00. Mezi tím jsme se koulovali a stavěli sněhuláky. Když jsme vyjeli, netrvalo dlouho a došel nám vzduch do brzd, takže se zasekly. Potom jsme v autobuse trčeli hrozně dlouho a nakonec pro nás musel přijet obrovský tahač, který odvezl náš autobus a my přesedli do náhradního. Do Hradce jsme se dostali kolem 19:00. Jinak to ale stálo za to a na tento výlet určitě jen tak nezapomeneme.

Petr Sedlák a trochu doplnila Jana, fotil Miki a Ráček.

Další obrázky Miki a Ráček

Vzkazy
Vyplňte jméno Vyplňte text vzkazu
Odesláním komentáře souhlasíte se zveřejnením na této stránce · Chráněno pomocí reCAPTCHA · Soukromí · Podmínky
Žádné vzkazy.
Zneplatnit