Pohádkový les a turistická Orlice
Datum: 23. - 25. 6. 2006
Deníček


Rok se s rokem sešel a opět tu je konec školního roku a s ním i již tradiční akce s názvem Pohádkový les, kterou pravidelně pořádáme pro děti a jejich rodiče. Na ty čekal v pátek 23.6. od 16:30 do 18:30 v okolí naší loděnice les plný nejrůznějších pohádkových bytostí ať už hodných, tak i těch, které naháněly hrůzu. Letos se nám jich podařilo dát dohromady spoustu a i dětí a jejich rodičů přišlo určitě na 150. Cesta vedla kolem čarodějnice na koštěti, dvouhlavé saně k Perníkové chaloupce, kde ježibaba děti nejprve trochu postrašila, ale pak každému nadělila perníček. U pirátů si pak děti vyzkoušely trefit se loupežníkovi přímo do tlamy. Ti, kteří se nebály vody a hlavně vodníka, se mohly projet s motýlem Emanuelem na loďce. Vodník naháněl hrůzu jako každý rok, ale nutno říci, že letos byly děti nějak kurážnější a před nástupem do loďky se na něj některé náležitě připravily. A koho dalšího jste zde mohli ještě potkat? Nevyjmenuji asi všechny, ale aspoň některé - vodnici a vodní vílu, pavouky, u kterých si každý mohl vyzkoušet jak zručně se umí pohybovat na lanovém řebříku a dalších lanových prolézačkách, Červenou Karkulku s myslivcem, dva neposedné králíky z klobouku – Boba a Bobka, Bílou paní, rytíře, Sněhurku a jejích sedm trpaslíků, dvě lesní žínky, u kterých se soutěžilo, kdo dál doplivne peckou z třešně, a samozřejmě také čerty v pravém pekle, kde to pod kotlem jen vřelo. Velký úspěch měla i přerostlá slepice, kterou dokonale ztvárnil Kanár, i když coby Kačer z Chrudimi se se svou rolí prý až tak moc neztotožnil.

Večer následovala na loděnici tradiční langoš-party. Po langoších se jen zaprášilo a dávka z 5 kg mouky byla tak akorát.

A protože počasí nám přálo, strávili jsme víkend kde jinde, než na vodě. Tentokrát to byla akce určená především pro děti a ty, kteří nevyhledávají ani tak divoké peřeje jako spíš klasickou vodní turistiku na deblovkách s koupačkou, souloděním a různými hrátkami při plavbě. Řeka místy jen líně tekla a tak někteří začátečníci zkoušeli svůj um na kormidle. O zábavu tedy nebyla nouze – Zuzka s Kamčou by mohly vyprávět. Turistické Orlice, jak jsme akci nazvali, se nás zúčastnilo nepočítaně, přičemž nejmladšímu účastníkovi- Tomáškovi byly ca 2 roky. Za dva dny jsme zvládly úsek z Kostelce až k nám do Hradce na loděnici s přespání na Sutých Březích.

Sluníčko chvílemi pálilo víc než je zdrávo, takže někteří pociťovali jeho paprsky ještě i několik následujících dnů, ale jinak neměl výlet chybu a v příštím roce něco podobného určitě zase zopakujeme.

Jana

Vzkazy
Vyplňte jméno Vyplňte text vzkazu
Odesláním komentáře souhlasíte se zveřejnením na této stránce · Chráněno pomocí reCAPTCHA · Soukromí · Podmínky
Žádné vzkazy.
Zneplatnit