Cyklovýlet Jizerky - Kristiánov
Datum: 26. - 29. 10. 2006
Deníček

JIZERKY - KRISTIÁNOV

cyklovýlet 26. – 29.10.2006

Tak jako každý rok i letos jsme poté, co jsme zazimovali lodě, vyrazili na kola. Letos to bylo do Jizerek a to v následujícím složení: dospělí: Petr, Miloš, Magda, Michal; děti: Věrka, Bára, Vojta, Tomášek, Zuzka, Anetka, Stáňa, Kamča, Natálka a malá Julinka. Později se k nám přidali ještě Zbyněk s Monikou a s Danem.

Ve čtvrtek večer jsme se ubytovali na hájence Kristiánov. Páteční ráno započal Petr s radostným výkřikem: „Hurá svítí sluníčko! Rychle na kola!“ Nasnídali jsme se a vyrazili zdolat druhý nejvyšší bod Jizerských hor – Jizeru (1122 m n.m.). Nejdřív jsme ale museli vyjet tříkilometrový kopec nahoru. Dostali jsme se na vrchol Jizery. Tam byl pánem vítr. Udělali jsme si menší přestávku na jídlo.

Poté jsme se rozloučili s Anetkou, Magdou, Julinkou, Natálkou, Bárou a Kamilkou. Ty jely zpět na chatu. Ostatní jsme jeli dál na delší okruh. Vydali jsme se k chatě Smědavě a dál na Jizerku. Potom zpět na chatu. Večer jsme hráli různé hry. Za tento den jsme ujeli něco kolem 50 km.

V sobotu už nebylo tak hezky. Přes den bylo zataženo a k večeru pršelo. I přesto jsme ale ráno vyjeli, pod Jizerou jsme se opět rozdělili. Tentokrát jely Natálka, Kamilka a Bára s námi. Podívali jsme se na protrženou přehradu Bílá Desná a držící přehradu Černá Desá. Poté jsme jeli Polubný, Kořenov, Jizerku a Smědavu zpět k chatě. Po příjezdu na chatu byli všichni unaveni. Večer jsme hráli hry venku i uvnitř.

V neděli jsme se byli projít k přehradě Josefův Důl. Bohužel začalo pršet a déšť nám procházku zkazil. Ti co neměli pláštěnku dorazili do chaty úplně promočení. Naobědvali jsme se, uklidili chatu a vyrazili domů.

Věrka

Vzkazy
Vyplňte jméno Vyplňte text vzkazu
Odesláním komentáře souhlasíte se zveřejnením na této stránce · Chráněno pomocí reCAPTCHA · Soukromí · Podmínky
Žádné vzkazy.
Zneplatnit