Zahraniční Jarní Rakousko
Datum: 28. 4. - 1. 5. 2005
Deníček

JARNÍ RAKOUSKO

ČTVRTEK 28.4.

18:20 odjezd z Hradce, Chrudim, České Budějovice … (km 0)

PÁTEK 29.4.

Dolní Dvořiště, Mauthausen, Ybbs, Scheibbs

02:00 spíme na plácku vlevo u silnice asi 2 km nad Gamingem (km 408)

(Lepší spaní by bylo o další asi 2 km dál – Rastplatz vpravo od silnice v ostré levé zatáčce v kopci – ráno je tam sluníčko!!)

YBBS 9 km

Langau ® Lunz

> Lunz (internet) – před dvěma dny 180 cm

Pro úsek od Holzhüttenboden je málo vody (škoda, byl by asi moc pěkný), tak začínáme u mostu (silnice přechází z levého na pravý břeh) v Langau. WW I,II, občas peřejky, před Lunzem kaňonovité údolí. Podobné jako Teichl. Voda je čistá a zelená, je jí dost a postupně přibývá. Bílé kameny, sluníčko, modrá obloha – kýč. Končíme na začátku Lunzu.

Přejezd přes Mariazell k horní Salze.

horní SALZA 14 km

Gusswerk ® Weichselboden

> Wildalpen (internet) 220 cm

Začínáme u cest. mostu pod Gusswerkem (je to ale předčasné, správný začátek je až u dalšího cest. mostu asi po 2 km za malou vesničkou). Vody je dost. Začátek WW I, vjíždíme do skalní soutěsky „Klausgraben“ – vysoké kolmé skalní stěny, WW II, paráda. Končíme v Weichselbodenu u ústí Rotmoosbachu.

ROTMOOSBACH 2 km

> u lávky cca 800 m nad ústím do Salzy, kousek před lavinovou galerií 220 cm

Vody je hodně (je odpoledne a taje sníh). Začínáme u mostu odbočky na Rotmoos. WW II, pod dalším mostem cca 300 m úsek WW III (silnice pod lavinovou galerií). Končíme ve Weichselbodenu v ústí do Salzy.

Přejezd přes Mariazell a Lahnsattel do údolí Mürzu (přívěs bez problémů). Přes sedlo Preiner Gscheid přejíždíme do údolí Schwarzy.

20:00 kempík zdarma v Kaiserbrunu (km 613)

SOBOTA 30.4.

SCHWARZA 12 km

Singerin ® Hirschwang

> Gloggnitz (internet) 188 cm

Pohoda, WW I, úseky WW II, vápencové srázy, hluboké tůně, křišťálově čistá voda … Pozor – asi v polovině balvanité zúžení „Freiheit“ (WW III), poslední skalní blok podemletý, nebezpečné!!!. Končíme na začátku Hirschwangu u lanovky nad jezem.

MÜRZ 14 km

Frein ® Mürzsteg

> Mürzsteg – vpravo pod mostem (silnice č.23) 150 cm

> Mürzsteg – vlevo cca 100 m za mostem 100 cm

Začínáme u skládky dřeva pod Freinem. Krátká soutěska u silničního tunelu WW II, vlevo vodopád „zum toten Weib“. Soutěska končí čtyřmi stupni – nutné při příjezdu ze silnice prohlédnout (od konce tunelu) a případně určit vysedací místo pro přenášení (vysedání je obtížné – navigace)!!! Přenášíme, protože první stupeň má ošklivý válec. Nasednout je možné až pod čtvrtým stupněm. Následuje pravá zatáčka WW III. Dál se obtížnost snižuje na WW I-II. Končíme asi 3 km pod Mürzstegem u předposledního mostu před přehradou.

20:00 kemp Keiserbrun (km 747)

NEDĚLE 1.5.

Ráno přejezd přes Ochsattel, St. Aegid a Annaberg do Erlaufbodenu.

ERLAUF 18 km

Erlaufboden ® Kienberg

> Erlaufboden – internet 245 cm

> Erlaufboden – 1. za odpadem z elektrárny 240 cm (asi je to ten internetový)

> Erlaufboden – 2. za odpadem z elektrárny 180 cm

Začínáme pod odpadem elektrárny v Erlaufboden. Vody je tak akorát, postupně ale přibývá a nakonec je jí v řece podstatně víc než na začátku. První asi 3 km jsou lehké (WW I-II). Pod skálou „Teufelskirche“ je zablokované balvaniště (pro sjetí málo vody, přenášíme vpravo). Dál asi 2 km opět lehké. Za třetí lávkou od balvaniště to všechno začíná. Nejdříve úzká soutěska „Toreckklamm“ – vysoké skalní stěny, voda ale jen klidně proudí. Dále za soutěskou přibývá zablokování a obtížnost roste na WW III a IV. Nejtěžší místo (vzniklé sesuvem pravého břehu) je pod parkovištěm Eibenmühle na pravém břehu (odtud je možné projít celou soutěsku Erlaufu po turistické cestě). Nad těžšími místy lze bez problémů zastavit a prohlédnout. Za Eibenmühle následuje cest. most, obtížnost se začíná snižovat. Po asi 500 m je silniční most (místo na parkování), odkud lze začínat spodní lehčí úsek – 7 km, WW II-I. Končíme asi 1 km nad jezem na kraji Kienbergu – veliký plac, šlo by zde i přespat.

Převoz aut (cca 40 km) - ze startu dál po silnici přes „Naturpark“ (zákaz vjezdu autobusů) do Puchenstubenu a přes St. Anton a Neubruck se dojede do Kienbergu. V Kienbergu se sjede z hlavní silnice před nadjezdem přes železnici (odbočka vpravo – šipka na „Tropfsteinhöhle“).

16:30 odjezd z Kienbergu na Ybbs, Mauthausen

19:00-19:30 Dolní Dvořiště - hranice (km 1007)

23:30 HK – loděnice (km 1257)

SUMMARY

na vodě: 6 řek, 69 km

autem: 1257 km

Vzkazy
Vyplňte jméno Vyplňte text vzkazu
Odesláním komentáře souhlasíte se zveřejnením na této stránce · Chráněno pomocí reCAPTCHA · Soukromí · Podmínky
Žádné vzkazy.
Zneplatnit