Letní soustředění Roudnice
Datum: 31. 7. - 7. 8. 2004 Vodáček
Deníček

Naše letošní letní vodácké soustředění začalo právě v den, kdy se prázdniny přehouply do své druhé poloviny. Tak jako vloni i letos jsme se místo puťáku po některé z našich řek rozhodli pro týden intenzivního tréninku na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem. A to jednak proto, že týden ježdění na slalomovém kanále znamená pro vodáčky obrovský pokrok, a dále také proto, že kanál v Roudnici má skvělé zázemí a hodnou paní správcovou. Letos jsme vyrazili v následujícím složení: dospělí: Jana, Miki, Miloš, Tomáš a občas naše řady rozšířil i Petr; děti: Bára, Peťule, Jana, Ivetka, Bára O., Tomášek, Tom, Ondra, Vojta a od čtvrtka také Pepa, který se k nám připojil až později, protože si byl vyhřívat kosti na Krétě.

Na loděnici jsme se sešli v sobotu už v osm hodin ráno, což byla pro řadu účastníků zvyklých o prázdninách vyspávat, téměř vražedná hodina a také to náležitě okomentovali. Balení bagáže a navazování lodí proběhlo až neuvěřitelně rychle, takže jsme už kolem půl desáté mohli vyrazit. Cesta drncající avií byla o to delší, že nás na ní potkalo několik objížděk, sluníčko po dlouhé době zase neúprosně pralo a všichni se už těšili na vodu. Konečně se však přiblížila jedna hodina odpoledne a s ní i náš příjezd do Roudnice. Rychle jsme vybalili, postavili stany a konečně HURÁ na vodu. Trénink jsme, po krátkém zopakování zásad plavání v divoké vodě, zahájili povinným proplaváním kanálu, aby si i slabší povahy nebo začátečníci ověřili, že se jim při případné rozplavbě nemůže nic stát. A hned v zápětí se někteří mohli také na vlastní kůži přesvědčit, že plavat s nohama pod sebou se skutečně nevyplácí. Odnesly to naštěstí jen odřené nohy, což byl mimochodem i nejčastější úraz v průběhu celého týdne. A nutno říct, že se nevyhnul snad nikomu. Dokonce se nám za ten týden podařila pokořit hranice 100 čochtanů, což je určitě už úctyhodný výkon. I přes četné šrámy jsme ale trénovali jak o život, jezdili popředu i pozadu, s pádlem i bez pádla, se šprajdou i bez šprajdy. I přes náročný vodácký trénink nám zbylo dost sil na to, abychom hned první den porazili Kačery z Chrudimi ve fotbale. Ti neunesli tíhu porážky a zdrceni odjeli v neděli se sklopenými zobáky domů.

Naše týdenní vodácké snažení vyvrcholilo v pátek dopoledne závody ve slalomu a. Původně jsme zvažovali, zda neudělat dvě kategorie – pokročilí a méně pokročilí. Nakonec to ale nebylo vůbec potřeba, protože i ti, u kterých budil kanál zpočátku značný respekt, se nakonec tak vyjezdili, že to natřeli i jasným favoritům. Myslím, že výsledky hovoří za vše:

slalom sjezd kombinace
1 Bára Pepa Tom
2 Tom Tom Pepa
3 Peťule Tomášek Bára
4 Pepa Jana Tomášek
5 Bára O. Bára Jana
6 Jana Bára O. Bára O.
7 Tomášek Peťule Peťule

Vedle pádlování jsme podnikli i několik výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Dobyli jsme zříceninu hradu Helfemburk, kótu Milešovku, vrchol Ostrý, hrad Kokořín a prozkoumali další část Kokořínska v okolí Kamenného úlu.

Jana

Vzkazy
Vyplňte jméno Vyplňte text vzkazu
Odesláním komentáře souhlasíte se zveřejnením na této stránce · Chráněno pomocí reCAPTCHA · Soukromí · Podmínky
Žádné vzkazy.
Zneplatnit